KONST / Litografier / Färglitografi 12319019
nr 1231 9019
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, "Haapsalu stad". Signerad, numrerad 90/150. Motivet: 40x55 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:52:29
1.000 kr
1.300 kr